arrow-up.png, 874B

Vyberte si
z našej ponuky.

Nájdete v nej široké spektrum služieb.

Naše služby

cmyk.jpg, 12kB

Ofsetová a digitálna tlač

Tlač na rôzne druhy a formáty papiera s možnosťou ďalšieho spracovania.


Tampoprintová tlač

Potlač menších plôch reklamných a darčekových predmetov s vlastným logom.

pc

Grafický dizajn a poradenstvo

Grafické návrhy v rôznych programoch
a poradenstvo s výberom našich služieb podľa vašich potrieb.

Sieťotlač

Potlač reklamných a darčekových predmetov na rôzne druhy materiálov.


Signmaking a reklama

Reklamné polepy áut, výroba veľkoplošných pútačov a svetelnej reklamy.


c.jpg, 14kB

Ofsetová a digitálna tlač

PREPRESS / predtlačová príprava:

Grafický návrh, úprava obrazu a textu, príprava tlačových podkladov na výstup do tlačového stroja.

PRESS / tlač:

Tlač na ofsetovom alebo digitálnom produkčnom zariadení.

POSTPRESS / dokončovacie práce:

Posledná fáza výrobného procesu, v ktorej tlačoviny nadobúdajú svoju konečnú podobu. Medzi dokončovacie práce patrí rezanie, laminovanie, falcovanie (skladanie) hárkov, vznášanie, tvorba väzby, lepenie, perforovanie, spínanie. Jednotlivé práce sa do výroby zaraďujú podľa potreby a druhu konkrétnej tlačoviny.

m.jpg, 14kB

Technológie potlače, ktoré ponúkame

Priama tlač sieťotlačou

Tlač, ktorá zaručuje najlepšiu trvanlivosť a najširšie možnosti farebnosti potlače. Lepšie cenové podmienky pri vyšších nákladoch, možnosť grafickej či plnofarebnej rastrovej tlače. Prirodzený charakter tlače, prípadne plastizolový (pogumovaný efekt).

Transferová tlač sieťotlačou

Technológia tlače cez prenosové médium, čo umožňuje tlač náročnejších motívov na komplikovanejšie materiály.

Priama atramentová tlač

Relatívne nový spôsob potlače, ktorý spočíva v nanesení špeciálneho pigmentového atramentu priamo na textil. Tieto atramenty sa následne zafixujú vysokou teplotou a tlakom. Umožňuje plnofarebnú tlač rastrových alebo vektorových grafických formátov na svetlé aj tmavé textílie. Najlepšie výsledky dosahujeme pri materiáloch s podielom bavlny 90% a viac. Odolnosť a stálofarebnosť je veľmi dobrá, výrazne lepšia než pri toner-transferových fóliách. Potlačená textília zostáva priedušná a voľná.

Toner transfer

Niekedy tiež nazývaná digitálna transferová tlač. Najbežnejší spôsob potlače. Na laserovej, alebo na atramentovej tlačiarni sa potlačí špeciálna transferová fólia, z nej sa obraz následne prenesie na textil. Táto metóda umožňuje plne farebnú tlač s vysokým rozlíšením. Hlavnou nevýhodou je nižšia odolnosť v porovnaní s ostatnými metódami potlače. Potlačená textília pri nosení nedýcha, je na dotyk stvrdnutá a praním sa tlač veľmi výrazne degraduje.

Rezané fólie Flex a Flock

Technológia, ktorá sa vyznačuje vysokou odolnosťou a stálou farebnosťou. Je vhodná pre vektorové grafické formáty. Môžu sa použiť maximálne 3 farby v jednom motíve, môžu sa prekrývať, ale nemiešajú sa. Najmenšia dosiahnuteľná veľkosť detailu je v niekoľkých milimetroch. Výber farieb je obmedzený, ale existujú zaujímavé textúrové a fluorescenčné varianty.

Sublimačná tlač

Používa sa pri potlači polyesterových textílií, hlavne športových dresov, búnd, vankúšov a špeciálnych tričiek. Sublimačný atrament sa nanesie atramentovou tlačiarňou na prenosovú fóliu, z ktorej sa prenesie dovnútra vlákien.

Výšivka

Výšivka samozrejme nie je druhom potlače. Ide o často využívanú metódu zdobenia textilu a preto ju v našom prehľade tiež uvádzame. Výšivka môže vyzerať veľmi elegantne, je cenovo dostupná a môže sa použiť na väčšinu textilných materiálov. Postup výroby spočíva vo vyrobení grafickej predlohy vo vektorovom formáte na vyšivací program, ktorým je riadený vyšívací stroj.

y.jpg, 14kB

Signmaking a reklama

Ide o výrobu rozličných veľkoplošných alebo maloplošných reklamných pútačov. Či už priamou tlačou na konkrétne materiály alebo prostredníctvom rezaných fólií, ktoré sa lepia na PVC dosky, prípadne na rozličné povrchy v interiéri alebo exteriéri.

Medzi exteriérové reklamy patria billboardy, bannery, plachty, PVC tabule, svetelné pútače, 3D reklama.

Patrí sem aj výroba reklamného polepu na dopravné prostriedky.